Templomunk

Külső leírás:

Alaprajz:
Saroktelken szabadon álló, téglalap alaprajzú, egyhajós templom a hajónál valamivel keskenyebb, alacsonyabb, enyhén íves záródású szentéllyel, és a homlokzat síkja előtt emelkedő középtoronnyal.
Az épületen lábazat és egyrészes párkány fut körbe.

Boltozat:
A toronyalja és a szentély csehsüveg boltozatos, a hajó síkmennyezetes, bejárati oldalán karzat.

Tető:
Nyeregtetővel fedett, amely a szentélyzáródás felett lekontyolt. Ny-i homlokzata előtt középtoronnyal.
A torony fémlemezzel, a templom többi része palával fedett.

Torony:
Főhomlokzatának képét a torony határozza meg.
Osztópárkányán lévő timpanonban található évszám: 1912.

A torony négyszintes: két szint a főpárkány alatt, kettő fölötte:
1) A legalsó szint a többi lábazataként jelenik meg. Sarkait széles lizénák hangsúlyozzák, nyugati oldalán téglalap alakú bemélyedő faltükörben kereteletlen körablak. Déli oldalán nyílik a szegmentíves záródású, kőkeretes kapu.
2) A második szint falfelületeit állótéglány alakú bemélyedő faltükrök tagolják középtengelyükben a hajóéihoz hasonló ablakok, alattuk fekvőtéglány alakú kiemelkedő mellvédmezők. A szint sarkain kettős lizénák, párkánya fölött timpanon.
3) A harmadik szint falfelületein a kiemelkedő szélső tükrök bemélyedő középsőt fognak közre; a középtengelyekben szegmentíves záródású, zömök, kereteletlen ablakok.
4) Osztópárkány után következik a negyedik szint lábazati sávja, melyet szintén párkány zár le, róla a sarkokon kettős pilaszterek emelkednek, melyek háromrészes órapárkányt tartanak.

Ablakok:
Szentélyének oldalfalait 1-1, a hajóéit 3-3 állótéglány alakú, szegmentíves záródású, kereteletlen ablak tagolja.
A torony ablakai félköríves záródásúak, szalagkerettel, vállkővel, könyöklővel

Bejáratai:
Bejáratai a torony és a hajó D-i homlokzatán.
A déli hajófal szentélyhez legközelebbi tengelyében szegmentíves záródású kapu kőkeretes.

Belső leírás
Oltár:
A 19. század elején épült klasszicista stílusú. Az oltárképet Schwindt Károly festette 1837-ben.
Szószék:
A 18. század végén épült.